Zespół Art Deco, którego szlachetna prostota formy budynku i jego dbałość o detal we wnętrzu, są wyrazem podziwu dla architektury, sztuki dekoracji i wzornictwa międzywojnia, idealnie wpisują się w klimat prestiżowej dzielnicy Gdyni - Kamiennej Góry.

W bezpośrednim sąsiedztwie Art Deco znajdują się: Teatr Muzyczny im. Witolda Gombrowicza, Urząd Miasta i tereny rekreacyjno-sportowe z nowoczesnym skateparkiem i siłownią "pod chmurką". Spacerem w kilkanaście minut można dojść do: Gdyńskiego Akwarium, Basenu Jachtowego, czy Szkoły Filmowej z salami kinowymi i kafejkami.

Niepowtarzalne położenie, doskonała komunikacja i rozwinięta infrastruktura łączą w sobie atuty, które doceniają zarówno osoby aktywne, jak i te ceniące spokój. Elewacja budynku inspirowana nurtem art deco, którego rozkwit przypada na szalona lata 20. i 30. ubiegłego wieku, kiedy to z małej rybackiej wioski, powstało prężnie rozwijające się miasto z "morza i marzeń".

Art Deco to nowa estetyka widoczna w architekturze o płaskich dachach i w formach białych sześcianów z żelaza, szkła i betonu. Elementy luksusu w tym okresie pojawiają się w perfekcyjnym wykonaniu przedmiotów codziennego użytku, malarstwie i modzie.

 Lokalizacja

Art Deco położone jest na styku malowniczej dzielnicy mieszkaniowej - Kamiennej Góry, gdzie z dala od ruchu ulicznego, można podziwiać architekturę przedwojennej Gdyni, a tętniącą życiem, słynącą z licznych restauracji i luksusowych sklepów, ulicę Świętojańską.