AB Inwestor jest cenioną marką deweloperską, istnieje od ponad 20 lat na trójmiejskim rynku i cieszy się dużym uznaniem zarówno znawców architektury, jak i samych mieszkańców.

Jej flagową inwestycją, w której mieści się siedziba firmy, jest apartamentowiec Transatlantyk, którego architektura nawiązuje twórczo do idei gdyńskiego modernizmu. Budynek wyznacza nowe standardy kształtowania miejskiej przestrzeni publicznej i jest idealnym zwieńczeniem, tętniącej życiem, ulicy Świętojańskiej. Wysokiej klasy apartamenty mieszkaln oraz funkcjonalne pomieszczenia handlowo-biurowe - wszystkie znalazły już swoich właścicieli. W 2012 roku Transatlantyk otrzymał nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta "Czas Gdyni - za najlepszą inwestycję roku”. W swoim dorobku firma ma również tytuł "Modernizacja roku" za Willę Nawigator, który przyznała jej kapituła ogólnopolskiego konkursu pod auspicjami Ministerstwa Budownictwa. Zobacz nagrody →

AB Inwestor współpracuje z renomowanymi pracowniami architektonicznymi, będącymi gwarantem ponadczasowej architektury i najlepszymi firmami budowlanymi, wybieranymi w drodze konkursu, dbającymi o najwyższy standard wykończenia.

Obecnie firma realizuje dwie inwestycje usytuowane w ścisłym centrum Gdyni. Art Deco  oraz apartamentowiec
Batorego 7 zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających Klientach ceniących wygodę i wysoki standard życia. W najbliższych planach znajduje się prestiżowa inwestycja, położona przy najbardziej atrakcyjnych i prężnie rozwijających się terenach miasta, zwanych potocznie "Water Frontem".

Za sukcesem AB Inwestor stoi jej właściciel Andrzej Boczek, znany nie tylko z biznesowych poczynań, ale również jako miłośnik Gdyni, społecznik i filantrop. Wpisał się w historię miasta nie tylko budując piękne budynki - "wizytówki Gdyni", o których sam mówi, że są "wartością wspólną, publiczną, jak i otwartym muzeum architektury", ale fundując mieszkańcom nowoczesny skatepark, pomnik Ryszarda Kuklińskiego czy stajnię dla źle traktowanych zwierząt.